archicel kids

Pracownia Twórcza - Bielsko Biała 

 

Znajdziesz Nas na: 

facebook      instagram

 

 

PROGRAM

 

Rysunek

Dlaczego warto rysować?

Ponieważ rysowanie to nie tylko dobra zabawa. Dzięki nauki rysowania dziecko ćwiczy koordynację oko-ręka, umiejętność obserwacji i dostrzegania szczegółów. Rysunek jest jednym ze świetnych sposobów na rozwijanie kreatywności oraz trenowanie pamięci i skupienia.

W naszej Pracowni dziecko dowie się w jaki sposób poprawnie rysować, pozna różne techniki rysunku- ołówkiem, kredką, węglem lub tuszem. Nauczy się w jaki sposób dokładna obserwacja umożliwi mu przerzucanie na papier wszystkiego, na co pozwoli mu jego wyobraźnia.

 

Malarstwo

Malarstwo towarzyszy nam od setek tysięcy lat. Podobnie jak rysunek w bardzo dużym stopniu rozwija kreatywność i wyobraźnie. W naszej Pracowni dziecko dowie się jak posługiwać się środkami plastycznego wyrazu, np. barwną plamą i linią, umieszczonymi na płótnie lub innym podłożu- papier, drewno czy karton. Ekspresja malarska, jaka głównie cechują się młodzi artyści, przyczyni się do kształtowania nowych, oryginalnych kierunków i niezwykłej różnorodności ich dzieł.

 

Grafika

Jest jednym z podstawowych, obok malarstwa, rysunku i rzeźby, działem sztuk plastycznych. Jest techniką umożliwiająca powielanie rysunku. Grafika artystyczna, stosowana na naszych zajęciach, charakteryzuje się tym, że cały proces twórczy zależy od dokładności oraz skupienia artysty. To do zadań dziecka należy cały projekt, wykonanie matryc oraz dobra jakość odbitki.

W naszej Pracowni dzieci same wykonują matryce ale również szukają ich w najbliższym otoczeniu, ponieważ wszystko może stać się elementem dzieła sztuki.

 

Manual

Poprzez prace manualne rozumiemy takie pojęcia jak rzeźbienie, klejenie, wycinanie, wyszywanie czy robienie na drutach. Techniki szczególnie przydatne do treningu oka, ręki i cierpliwości. Tutaj dziecko może wyżyć się kreatywnie- skręcić, przykleić, rozerwać i rozciąć! Ten rozdział naszych zajęć cechuje się ogromną stertą kolorowych materiałów, kartek, koralików i sznurków. Rzeźbienie najbardziej abstrakcyjnej rzeźby jest wręcz wskazane.

 

MY ZAPEWNIAMY WSZYSTKIE MATERIAŁY NA ZAJĘCIA.